Noslēdzies vides pasākums “Zaļais piedzīvojums: dārgumu medības”

NVOf_VIC_zalais piedz_22

Mazliet statistikas:
Sacensības norisinājās 24 stundas.
Tika izspēlētas 6 spēles, katra 4h garumā.
Piedalījās 12 komandas, kopā 41 cilvēks.
Tika izvietoti 24 kontrolpunkti Jēkabpils teritorijā.
Tika laimētas balvas ar kopējo summu 170 eiro vērtībā.
Facebook statistika:
kopumā biedrība un pasākums sasniedza 3948 lielu cilvēku auditoriju.
Auditorija 77% sievietes, 23% vīrieši.
Populārākā vecums: no 25 līdz 44 gadiem.

Biedrība “Vides iniciatīvu centrs”, sadarbojoties ar piedzīvojumu treneri Robertu Līci, Jēkabpils pilsētvidē 22. un 23.augustā organizēja vides kampaņu – pasākumu ar veloorientēšanās elementiem “Zaļais piedzīvojums: dārgumu medības”. Lai ievērotu Covid-19 krīzes situācijas piesardzības pasākumus, pieteikšanās tika organizēta tikai internetā. Cenšoties ieviest kaut ko jaunu un interesantu, šogad tika nolemts izmantot atšķirīgu formātu, organizējot vairākas vienu otrai sekojošas spēles, kas kopumā ilga diennakti – no sestdienas plkst.11-iem līdz svētdienas plkst.11-iem. Jā, “dārgumu medības” notika arī diennakts tumšajā laikā!

“Dalībnieki šogad varēja brīvi pieslēgties sacensībām jebkurā sev izdevīgā brīdī. Ja kāds nokavēja kopējo startu, tad varēja pievienoties jebkurai no nākamajām spēlēm, iepriekš gan piesakoties,” skaidro R.Līcis.

Visa komunikācija ar dalībniekiem notika pārsvarā internetā, klātienē satiekoties vai nu ekipējuma kontroles vizītēs vai arī – balvu pasniegšanas reizēs pēc katras spēles. Daļa dalībnieku, gaidot līdzīgus iepriekš biedrības organizētajiem veloorientēšanās pasākumiem, bija neizpratnē par piedāvāto koncepciju, tomēr vairums iejutās “dārgumu medībās” un par vidē organizēto spēli bija priecīgi. Īpaši jaunieši komentēja “medības” kā aizraujošu inovāciju, jo sacensības bija ne tikai interesantas, bet notika arī nakts laikā, turklāt laika apstākļus nevar izvēlēties, un konkrētajā naktī lija. “Ceru ar šo koncepciju Jēkabpilī atgriezties vēlreiz, jo tā ir interesanta, ko apliecināja dalībnieki, Latvijā nav plaši pazīstama, un cilvēkiem gandrīz vienmēr patīk jauni piedzīvojumi,” komentē R.Līcis. “Šoreiz uzdevumi bija saistīti ar vides tēmu, bet tos ir iespējams pielāgot dažādi. Man šī bija koncepcijas pilotēšana, novērsīsim neprecizitātes un adaptēsim!”

Biedrība “Vides iniciatīvu centrs” turpina projekta “Līdzdarbojies vides saudzēšanā – nededzini, bet šķiro!” realizēšanu. Par atbalstu konkrētā pasākuma organizēšanai izsakām pateicību kafejnīcai “Ķēķis”, SIA “Ošukalns” un SIA “Sedumi”!

Agita Pleiko
Projekta “Līdziesaisties vides saudzēšanā – nededzini, bet šķiro!” vadītāja

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

ddd